2e ligue

Sa 24.08.2019
FC Haute-Gruyère I
ES Belfaux I
3
3
N° match 101446
FC Gumefens/Sorens I
FC Richemond I
2
4
N° match 101448
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
2
1
N° match 101450
FC Plaffeien I
FC Siviriez I
2
0
N° match 101447
FC Ueberstorf I
FC Kerzers I
1
2
N° match 101445
Di 25.08.2019
FC Ursy I
FC Schoenberg I
0
1
N° match 101449
FC Sarine-Ouest I
FC Châtel-St-Denis I
1
1
N° match 101451
Ve 30.08.2019
FC Richemond I
FC Ursy I
0
3
N° match 101455
Sa 31.08.2019
ES Belfaux I
FC Plaffeien I
2
0
N° match 101457
FC Kerzers I
FC Châtel-St-Denis I
1
4
N° match 101452
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Sarine-Ouest I
1
2
N° match 101453
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC Schoenberg I
2
0
N° match 101454
FC Siviriez I
FC Gumefens/Sorens I
3
3
N° match 101456
Di 01.09.2019
FC Ueberstorf I
FC Haute-Gruyère I
1
1
N° match 101458
Ma 03.09.2019
FC Gumefens/Sorens I
ES Belfaux I
3
1
N° match 101461
FC Ursy I
FC Siviriez I
3
2
N° match 101462
FC Sarine-Ouest I
FC Schoenberg I
0
1
N° match 101464
Me 04.09.2019
FC Châtel-St-Denis I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
3
0
N° match 101465
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC Richemond I
3
2
N° match 101463
FC Haute-Gruyère I
FC Kerzers I
1
1
N° match 101459
FC Plaffeien I
FC Ueberstorf I
1
2
N° match 101460
Sa 07.09.2019
FC Kerzers I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
1
2
N° match 101466
ES Belfaux I
FC Ursy I
1
7
N° match 101470
FC Haute-Gruyère I
FC Plaffeien I
1
1
N° match 101472
FC Siviriez I
FC Saint-Aubin/Vallon I
2
4
N° match 101469
Di 08.09.2019
FC Richemond I
FC Sarine-Ouest I
2
3
N° match 101468
FC Schoenberg I
FC Châtel-St-Denis I
2
5
N° match 101467
FC Ueberstorf I
FC Gumefens/Sorens I
2
2
N° match 101471
Je 12.09.2019
FC Sarine-Ouest I
FC Siviriez I
2
2
N° match 101477
Sa 14.09.2019
FC Châtel-St-Denis I
FC Richemond I
5
0
N° match 101478
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Schoenberg I
1
2
N° match 101479
FC Plaffeien I
FC Kerzers I
4
1
N° match 101473
FC Saint-Aubin/Vallon I
ES Belfaux I
2
2
N° match 101476
Di 15.09.2019
FC Gumefens/Sorens I
FC Haute-Gruyère I
2
4
N° match 101474
FC Ursy I
FC Ueberstorf I
1
4
N° match 101475
Ma 17.09.2019
FC Kerzers I
FC Schoenberg I
1
4
N° match 101480
ES Belfaux I
FC Sarine-Ouest I
0
2
N° match 101483
FC Ueberstorf I
FC Saint-Aubin/Vallon I
6
0
N° match 101484
Me 18.09.2019
FC Haute-Gruyère I
FC Ursy I
1
2
N° match 101485
FC Plaffeien I
FC Gumefens/Sorens I
1
0
N° match 101486
FC Richemond I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
5
3
N° match 101481
FC Siviriez I
FC Châtel-St-Denis I
3
3
N° match 101482
Ve 20.09.2019
FC Châtel-St-Denis I
ES Belfaux I
6
3
N° match 101491
Sa 21.09.2019
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Siviriez I
1
3
N° match 101492
FC Gumefens/Sorens I
FC Kerzers I
3
2
N° match 101487
FC Ursy I
FC Plaffeien I
3
2
N° match 101488
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC Haute-Gruyère I
3
4
N° match 101489
FC Sarine-Ouest I
FC Ueberstorf I
1
1
N° match 101490
Di 22.09.2019
FC Schoenberg I
FC Richemond I
2
2
N° match 101493
Je 26.09.2019
ES Belfaux I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
2
3
N° match 101496
Sa 28.09.2019
FC Kerzers I
FC Richemond I
2
0
N° match 101494
FC Haute-Gruyère I
FC Sarine-Ouest I
2
1
N° match 101498
FC Plaffeien I
FC Saint-Aubin/Vallon I
3
1
N° match 101499
FC Gumefens/Sorens I
FC Ursy I
1
2
N° match 101500
FC Siviriez I
FC Schoenberg I
0
3
N° match 101495
Di 29.09.2019
FC Ueberstorf I
FC Châtel-St-Denis I
2
4
N° match 101497
Sa 05.10.2019
FC Ursy I
FC Kerzers I
2
1
N° match 101501
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC Gumefens/Sorens I
2
1
N° match 101502
FC Sarine-Ouest I
FC Plaffeien I
2
1
N° match 101503
FC Châtel-St-Denis I
FC Haute-Gruyère I
3
4
N° match 101504
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Ueberstorf I
1
2
N° match 101505
Di 06.10.2019
FC Richemond I
FC Siviriez I
2
1
N° match 101507
FC Schoenberg I
ES Belfaux I
6
2
N° match 101506
Sa 12.10.2019
FC Kerzers I
FC Siviriez I
1
3
N° match 101508
ES Belfaux I
FC Richemond I
0
1
N° match 101509
FC Haute-Gruyère I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
1
2
N° match 101511
FC Plaffeien I
FC Châtel-St-Denis I
1
2
N° match 101512
FC Gumefens/Sorens I
FC Sarine-Ouest I
0
1
N° match 101513
FC Ursy I
FC Saint-Aubin/Vallon I
1
2
N° match 101514
Di 13.10.2019
FC Ueberstorf I
FC Schoenberg I
4
2
N° match 101510
Ve 18.10.2019
FC Richemond I
FC Ueberstorf I
2
2
N° match 101520
Sa 19.10.2019
FC Sarine-Ouest I
FC Ursy I
1
3
N° match 101516
FC Châtel-St-Denis I
FC Gumefens/Sorens I
1
1
N° match 101517
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Plaffeien I
2
4
N° match 101518
Di 20.10.2019
FC Schoenberg I
FC Haute-Gruyère I
3
2
N° match 101519
Me 23.10.2019
FC Siviriez I
ES Belfaux I
4
1
N° match 101521
Je 24.10.2019
FC Gumefens/Sorens I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
1
0
N° match 101526
Sa 26.10.2019
FC Ursy I
FC Châtel-St-Denis I
2
4
N° match 101527
FC Haute-Gruyère I
FC Richemond I
0
0
N° match 101524
FC Kerzers I
ES Belfaux I
3
3
N° match 101522
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC Sarine-Ouest I
4
1
N° match 101528
Di 27.10.2019
FC Ueberstorf I
FC Siviriez I
2
0
N° match 101523
FC Plaffeien I
FC Schoenberg I
3
2
N° match 101525
Me 30.10.2019
FC Siviriez I
FC Haute-Gruyère I
0
4
N° match 101534
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC Kerzers I
0
0
N° match 101515
Je 31.10.2019
ES Belfaux I
FC Ueberstorf I
7
2
N° match 101535
Sa 02.11.2019
FC Richemond I
FC Plaffeien I
0
5
N° match 101533
FC Châtel-St-Denis I
FC Saint-Aubin/Vallon I
1
1
N° match 101530
Di 03.11.2019
FC Sarine-Ouest I
FC Kerzers I
6
1
N° match 101529
FC Schoenberg I
FC Gumefens/Sorens I
1
0
N° match 101532
Di 15.03.2020
15:00
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Ursy I
N° match 101531
Sa 21.03.2020
18:00
ES Belfaux I
FC Haute-Gruyère I
N° match 101537
18:00
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Saint-Aubin/Vallon I
N° match 101541
18:00
FC Châtel-St-Denis I
FC Sarine-Ouest I
N° match 101542
18:30
FC Richemond I
FC Gumefens/Sorens I
N° match 101539
19:00
FC Kerzers I
FC Ueberstorf I
N° match 101536
Di 22.03.2020
15:00
FC Schoenberg I
FC Ursy I
N° match 101540
15:00
FC Siviriez I
FC Plaffeien I
N° match 101538
Sa 28.03.2020
18:00
FC Gumefens/Sorens I
FC Siviriez I
N° match 101547
18:00
FC Plaffeien I
ES Belfaux I
N° match 101548
18:00
FC Haute-Gruyère I
FC Ueberstorf I
N° match 101549
Di 29.03.2020
10:00
FC Ursy I
FC Richemond I
N° match 101546
15:00
FC Châtel-St-Denis I
FC Kerzers I
N° match 101543
15:00
FC Sarine-Ouest I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
N° match 101544
15:00
FC Schoenberg I
FC Saint-Aubin/Vallon I
N° match 101545
Sa 04.04.2020
18:00
FC Kerzers I
FC Haute-Gruyère I
N° match 101550
18:00
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Châtel-St-Denis I
N° match 101556
18:00
ES Belfaux I
FC Gumefens/Sorens I
N° match 101552
Di 05.04.2020
10:00
FC Siviriez I
FC Ursy I
N° match 101553
10:00
FC Richemond I
FC Saint-Aubin/Vallon I
N° match 101554
15:00
FC Schoenberg I
FC Sarine-Ouest I
N° match 101555
15:30
FC Ueberstorf I
FC Plaffeien I
N° match 101551
Me 08.04.2020
20:00
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Kerzers I
N° match 101557
20:00
FC Châtel-St-Denis I
FC Schoenberg I
N° match 101558
20:00
FC Sarine-Ouest I
FC Richemond I
N° match 101559
20:00
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC Siviriez I
N° match 101560
20:00
FC Ursy I
ES Belfaux I
N° match 101561
20:00
FC Gumefens/Sorens I
FC Ueberstorf I
N° match 101562
20:00
FC Plaffeien I
FC Haute-Gruyère I
N° match 101563
Ve 17.04.2020
20:00
FC Richemond I
FC Châtel-St-Denis I
N° match 101569
Sa 18.04.2020
18:00
ES Belfaux I
FC Saint-Aubin/Vallon I
N° match 101567
18:00
FC Kerzers I
FC Plaffeien I
N° match 101564
18:00
FC Haute-Gruyère I
FC Gumefens/Sorens I
N° match 101565
19:00
FC Siviriez I
FC Sarine-Ouest I
N° match 101568
Di 19.04.2020
15:00
FC Schoenberg I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
N° match 101570
15:30
FC Ueberstorf I
FC Ursy I
N° match 101566
Sa 25.04.2020
18:00
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Richemond I
N° match 101572
18:00
FC Châtel-St-Denis I
FC Siviriez I
N° match 101573
18:00
FC Sarine-Ouest I
ES Belfaux I
N° match 101574
18:00
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC Ueberstorf I
N° match 101575
18:00
FC Ursy I
FC Haute-Gruyère I
N° match 101576
18:00
FC Gumefens/Sorens I
FC Plaffeien I
N° match 101577
Di 26.04.2020
15:00
FC Schoenberg I
FC Kerzers I
N° match 101571
Ve 01.05.2020
20:00
FC Richemond I
FC Schoenberg I
N° match 101584
Sa 02.05.2020
18:00
FC Kerzers I
FC Gumefens/Sorens I
N° match 101578
18:00
FC Haute-Gruyère I
FC Saint-Aubin/Vallon I
N° match 101580
18:00
ES Belfaux I
FC Châtel-St-Denis I
N° match 101582
19:00
FC Siviriez I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
N° match 101583
Di 03.05.2020
10:00
FC Plaffeien I
FC Ursy I
N° match 101579
15:30
FC Ueberstorf I
FC Sarine-Ouest I
N° match 101581
Ve 08.05.2020
20:00
FC Richemond I
FC Kerzers I
N° match 101585
Sa 09.05.2020
18:00
FC Ursy I
FC Gumefens/Sorens I
N° match 101591
18:00
FC La Roche/Pont-la-Ville I
ES Belfaux I
N° match 101587
18:00
FC Châtel-St-Denis I
FC Ueberstorf I
N° match 101588
18:00
FC Sarine-Ouest I
FC Haute-Gruyère I
N° match 101589
20:15
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC Plaffeien I
N° match 101590
Di 10.05.2020
15:00
FC Schoenberg I
FC Siviriez I
N° match 101586
Sa 16.05.2020
18:00
FC Kerzers I
FC Ursy I
N° match 101592
18:00
FC Gumefens/Sorens I
FC Saint-Aubin/Vallon I
N° match 101593
18:00
FC Plaffeien I
FC Sarine-Ouest I
N° match 101594
18:00
FC Haute-Gruyère I
FC Châtel-St-Denis I
N° match 101595
18:00
ES Belfaux I
FC Schoenberg I
N° match 101597
19:00
FC Siviriez I
FC Richemond I
N° match 101598
Di 17.05.2020
15:30
FC Ueberstorf I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
N° match 101596
Me 20.05.2020
19:00
FC Sarine-Ouest I
FC Gumefens/Sorens I
N° match 101604
Sa 23.05.2020
18:00
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC Ursy I
N° match 101605
18:00
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Haute-Gruyère I
N° match 101602
18:00
FC Châtel-St-Denis I
FC Plaffeien I
N° match 101603
19:00
FC Siviriez I
FC Kerzers I
N° match 101599
Di 24.05.2020
10:00
FC Richemond I
ES Belfaux I
N° match 101600
15:00
FC Schoenberg I
FC Ueberstorf I
N° match 101601
Sa 30.05.2020
18:00
FC Kerzers I
FC Saint-Aubin/Vallon I
N° match 101606
18:00
FC Ursy I
FC Sarine-Ouest I
N° match 101607
18:00
FC Gumefens/Sorens I
FC Châtel-St-Denis I
N° match 101608
18:00
FC Plaffeien I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
N° match 101609
18:00
FC Haute-Gruyère I
FC Schoenberg I
N° match 101610
18:00
ES Belfaux I
FC Siviriez I
N° match 101612
Di 31.05.2020
15:30
FC Ueberstorf I
FC Richemond I
N° match 101611
Ve 05.06.2020
20:00
ES Belfaux I
FC Kerzers I
N° match 101613
20:00
FC Siviriez I
FC Ueberstorf I
N° match 101614
20:00
FC Richemond I
FC Haute-Gruyère I
N° match 101615
20:00
FC Schoenberg I
FC Plaffeien I
N° match 101616
20:00
FC La Roche/Pont-la-Ville I
FC Gumefens/Sorens I
N° match 101617
20:00
FC Châtel-St-Denis I
FC Ursy I
N° match 101618
20:00
FC Sarine-Ouest I
FC Saint-Aubin/Vallon I
N° match 101619
Ve 12.06.2020
20:00
FC Kerzers I
FC Sarine-Ouest I
N° match 101620
20:00
FC Saint-Aubin/Vallon I
FC Châtel-St-Denis I
N° match 101621
20:00
FC Ursy I
FC La Roche/Pont-la-Ville I
N° match 101622
20:00
FC Gumefens/Sorens I
FC Schoenberg I
N° match 101623
20:00
FC Plaffeien I
FC Richemond I
N° match 101624
20:00
FC Haute-Gruyère I
FC Siviriez I
N° match 101625
20:00
FC Ueberstorf I
ES Belfaux I
N° match 101626