13 | De Paiva Paulo Jorge | US Collombey-Muraz |
12 | Panchaud Florian | FC Ursy |
10 | Teixeira Jonathan | FC Châtel-St-Denis |
8 | Fasel Marco | FC Wünnewil-Flamatt |
| Gerber Sammy | FC Domdidier |
| Käser Yves | FC Plaffeien |
| Rigolet Julien | FC La Combert |
| Seipi Durim | FC Alterswil |
7 | Beaud Victor | FC Haute-Gruyère |
| Faria Da Silva Michael | FC Schoenberg |
| Fürst Fabio | FC Tafers |
| Mara Mamoudou | FC Fribourg |
6 | Dang Toan | FC Schoenberg |
| Häni Colin | FC Domdidier |
| Moura Angelo Antonio | FC La Tour/Le Pâquier |
| Schmid Ludovic | FC Sarine-Ouest |
5 | Berset Romain | FC Sarine-Ouest |
| Dafir Karim | Vevey-Sports |
| Diarra Bilaly | FC Stade-Payerne |
| Doutaz Steve | FC Gumefens/Sorens |
| Georgiev Veselin | FC Grandson-Tuileries |
| Müller Thomas | FC Siviriez |
| Neves Costa André | FC Siviriez |
| Sowah Roy | FC Richemond |
4 | Bosson Julien | FC Gumefens/Sorens |
| Cebe Nadir | FC Siviriez |
| Chaperon Florian | FC Matran |
| Conti Max | FC Villars-sur-Glâne |
| Egger Sven | FC Plaffeien |
| Heimo Fabrice | FC Plaffeien |
| Kum Maka Klod Ernest Dezire | FC Ecublens |
| Martinetti Blaise | ES Belfaux |
| Pierret Bastien | FC Sarine-Ouest |
| Rappo Cedric | FC Plaffeien |
| Ukehaxhaj Agonis | FC Monthey |
3 | Belhenini Abdel Kader | FC Semsales |
| Gonçalves Leite Vasco Rafael | FC Kerzers |
| Lopes De Carvalho Anthony | ES Belfaux |
| Marchon Nathan | FC Ursy |
| Osmanovic Avdo | FC Granges-Paccot |
| Ruffieux Corentin | FC Siviriez |
| Sauterel Nico | FC Ueberstorf |
| Schneuwly Mathias | FC Schmitten |
| Schorro Cédric | FC Gurmels |
| Xhemajli Agon | FC Farvagny/Ogoz |
2 | Ajdaroski Marem | FC Laupen |
| Angéloz Grégory | FC Sarine-Ouest |
| Azizi Kushtrim | FC Oensingen |
| Burla Benjamin | FC Ueberstorf |
| Bytyqi Ardit | FC Schoenberg |
| Carrel Christophe | FC Sarine-Ouest |
| Collaud Justin | FC Ressudens |
| Dafflon Yvan | ES Belfaux |
| Dombele Mathieu | FC Veyrier Sports |
| Dos Santos Fernandes Sandro Daniel | FC Châtel-St-Denis |
| Ducrest Maxime | FC Ursy |
| Durdu Tugay | FC Saint-Aubin/Vallon |
| Fazlija Burim | FC Haute-Gruyère |
| Fuchs Michael | FC Kerzers |
| Gavillet Carel | FC Gumefens/Sorens |
| Hoxha Idriz | FC Corminboeuf |
| Jacob Pires Frederic | FC Granges-Paccot |
| Jones Nicolas | FC Sierre |
| Kryeziu Sami | FC Giffers-Tentlingen |
| Marchon Kilian | FC Ursy |
| Mbiya Gloire | FC Schoenberg |
| Mekani Adrian | FC Broc |
| Pompini Olivier | ES Belfaux |
| Rapsode Marceau | Urania Genève Sport |
| Rostetter Enea | FC Kerzers |
| Rotzetter Marc | FC Kerzers |
| Santos Peter | FC Farvagny/Ogoz |
| Sefa Shqiprim | FC Schoenberg |
| Sefa Valon | FC Schoenberg |
| Toure Alhassane | FC Portalban/Gletterens |
| Ukhadja Taulant | FC Bex |
| Waeber Yohann | FC La Combert |
| Zbinden Dominic | FC Schmitten |
1 | Anderegg Sven | FC Kerzers |
| Andrey Grégoire | Haute-Sarine FC |
| Bächler Samuel | FC Brünisried |
| Baechler Yannick | ES Belfaux |
| Benslimane Karim | Haute-Sarine FC |
| Biolley Lionel | FC Courtepin-Misery-Courtion |
| Boillat Fabio | FC Ueberstorf |
| Bourquenoud Maxime | FC La Combert |
| Bovet Julien | FC Sarine-Ouest |
| Brodard Samuel | FC La Combert |
| Buntschu Sylvain | ES Belfaux |
| Burrus Quentin | FC Sarine-Ouest |
| Cardinaux Nathanel | FC Plaffeien |
| Carmona Henriques Leandro Miguel | FC Siviriez |
| Carvalho Adilson | FC Haute-Gruyère |
| Charrière Maxime | FC Charmey |
| Claudel Mickaël | FC Richemond |
| Clément Arnaud | FC Marly |
| Correia Almada Moreira Leandro Simao | FC Siviriez |
| Da Costa Ferreira Hugo Manuel | FC Fribourg |
| Da Silva Fabio Tiago | FC Matran |
| Duplain Arnaud | FC Gruyère-Lac |
| Fasel Iven | FC Alterswil |
| Fasel Robin | FC Sarine-Ouest |
| Gasser Tim | FC Ueberstorf |
| Geiger Julien | FC Haute-Gruyère |
| Geissbühler Elia | FC Ueberstorf |
| Gothuey Mathieu | FC Haute-Gruyère |
| Kolly Baptiste | FC La Combert |
| Lantier Sacha | FC Bas-Gibloux |
| Lauper Joël | FC Matran |
| Martins Fernandes Rui Miguel | FC Centre-Broye |
| Ndey Tchinda Fredy | FC Riaz |
| Oliva Cid Camilo Ignacio | FC Lonay |
| Savoy Louis | FC Châtel-St-Denis |
| Schulz Maximilian | SC Wileroltigen |
| Schumacher Samuel | FC Ueberstorf |
| Sefa Ahmet | FC Schoenberg |
| Sona Kerem | FC Richemond |
| Telley Julien | FC Sarine-Ouest |
| Uka Ermal | FC Schoenberg |
| Weyermann Jean-Daniel | FC Fribourg |
| Wider Nicolas | FC Plaffeien |
| Xhokli Aldrin | FC Wünnewil-Flamatt |
| Zambelli Léo | FC Estavayer-le-Gibloux |
| Zenhäusern Léo | FC Courtepin-Misery-Courtion |
| Zurlinden Olivier | FC Ueberstorf |